+49 38375 244 244

 Usedom Tourismus GmbH

Camping to nie tylko prosta forma wypoczynku. Camping to sposób na życie, to pasja, a zarazem tęsknota za wolnością. Na Uznamie w pięknych miejscach doświadczymy wielu obfitości: czy to w połaciach zieleni w głębi lądu, tuż za pasem trzcin w malowniczej zatoczce przy Achterwasser, czy też przy jakimś malowniczym jeziorze w samym sercu wyspy i zaledwie kilka kroków od długiej, piaszczystej plaży, bezpośrednio przy wydmie, pośród rozległych lasów bukowo – sosnowych. Niezliczona ilość miejsc umożliwia turystom wypoczywającym na campingach podjęcie decyzji tymczasowego pobytu: na jedną noc, na jeden tydzień, na całe życie.

Rzemiosło i tradycje na Uznamie

Na wyspie Uznam tradycyjne rzemiosło można podziwiać nie tylko w muzeum. Uznamskie rękodzieło jest w dalszym ciągu żywe i wielu miejscach przekazywane z pokolenia na pokolenie. I od wieków żywe rzemiosło zawsze przyciągało artystów i rzemieślników. Zainspirowani charakterystycznymi motywami, ich oryginalnością oraz autentycznością, osiedlili się na wyspie Uznam i dziś ze swoimi umiejętnościami stanowią dominującą część krajobrazu kulturowego wyspy. Z dala od tętniących życiem nadmorskich kurortów z charakterystyczną architekturą kąpieliskową - w małych, cichszych częściach wyspy można jeszcze dziś odkryć typowe domy kryte słomą. Pokrycia dachowe, które pokryte są słomą lub trzciną nazywa się strzechą. Pokrywanie dachów strzechą należy do najstarszego rzemieślnictwa wykonywanego w regionie.

Pieszo, na bosaka z kijkami nordic walking lub wyposażeni w zwykły kij wędrowny: Turyści wędrowni mogą na Uznamie na pieszo odkryć ok. 445 km2 dziewiczej przyrody. Długie piaszczyste plaże, klify, lasy bukowe oraz szerokie wydmy są jej znakiem rozpoznawczym.

Wody wokół wyspy Uznam cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników uprawiania sportów wodnych. Łącznie 38 portów na wyspie i lądzie stałym, o zróżnicowanej wielkości i standardzie, od malutkich naturalnych stanic wodnych do nowoczesnych z 5* standardem oraz 2 małe mariny, zapewniają idealne warunki do cumowania dla wszystkich amatorów wody. Do najbardziej znanych z doskonałą infrastrukturą oraz bogatą ofertą należą ,: Ückeritz, Zinnowitz, Krummin – posiadające 4* oraz Karlshagen, Peenemünde, Marina Kröslin - certyfikat 5*.

Uznam dla małych i dużych odkrywców

Czy mali budowniczowie zamków, czy też dzieci biegające po plażach – na Uznamie wszyscy są mile widziani. Wiele hoteli, apartamentów, organizatorów wypoczynku i czasu wolnego, a nawet całe miejscowości na drugiej co do wielkości wyspie w Niemczech, może pochwalić się przed swoimi gośćmi nagrodą „gekrönten Gustav“, przyznawaną dla podmiotów przyjaznych rodzinom. Sympatyczna rybka w koronie jest znakiem szczególnej dbałości o oferty specjalne i jakość wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Nagroda przyznawana jest na trzy lata przez Landestourismus-Verband MV (Stowarzyszenie Turystyki MV).

Wyspa Uznam jest „Wyspą Marzeń” nie tylko ze względu na niekończące się piaszczyste plaże. Achterland, ze swoim dzikim, a jednocześnie romantycznym krajobrazem, z cichymi zatoczkami i ukrytymi zakamarkami ukazuje miłośnikom przyrody zupełnie inny obraz. Pieszo, na rowerze, z przewodnikiem - jesienią i zimą przyroda wyspy oferuje imponujące widoki.

Zurück zur letzten Seite
Nach oben scrollen
© 2016 - Usedom Tourismus GmbH - usedom.de
<