Aktywnie na Uznamie Flug nach Usedom - Startseite

+49 38375 244 244

 Usedom Tourismus GmbH

Pieszo, na bosaka z kijkaminordic walking lub wyposażeni w zwykły kij wędrowny: Turyści wędrowni mogą na Uznamie na pieszo odkryć ok. 445 km2 dziewiczej przyrody. Długie piaszczyste plaże, klify, lasy bukowe oraz szerokie wydmy są jej znakiem rozpoznawczym.

Aktywnie na długości 42 kilometrów wzdłuż plaży
Wspaniały roztaczający się aż po horyzont widok, świeże powietrze i wyjątkowo orzeźwiający klimat zaprasza do długich wędrówek, a niektórych miejscach także do zbierania muszelek i bursztynu. Bezpośrednio za wydmą, pomiędzy „Uzdrowiskami Cesarskimi“, czyli miejscowościami Bansin, Heringsdorf, Ahlbeck, a polskim Świnoujściem przebiega najdłuższa promenada Europy. Jest ona „świadkiem“ architektury zabytkowej. Ale wspaniałe wille nie tylko znajdziemy w „Uzdrowiskach Cesarskich“. O stylu Złotego Wieku świadczą również cesarskie wille w Zinnowitz. Plaża i promenada są ulubionym celem nie tylko dla spacerowiczów. Spotkamy tutaj również nordic – wolkerów oraz biegaczy. A zwłaszcza osoby, przygotowujące się do wzięcia udziału w maratonach, znajdą wzdłuż uznamskiego wybrzeża Bałtyku idealne warunki do treningu.

Od plaży … do Achterland.
Kręte ścieżki, idylliczne wioski rybackie, lasy i łąki, gdzie „randkują“ rzadkie gatunki ptaków: Komu znudziło się już burzliwe życie plażowe, może udać się w głąb lądu do sielskich wioseczek, a wracając podziwiać błotniste solniska. Achterland – miedzy Achterwasser, a Bałtykiem – wyspa prezentuje całą bliskość natury. „Achter“, co znaczy osiem pochodzi z potocznego języka niemieckiego „achtern“ , co oznacza „z tyłu, na tyłach”. Możemy więc stwierdzić, że większość połaci Uznamskiego Achterlandu znajduje się z tyłu, za plażami. Bywa, że w niektórych punktach morze od Achterwasser dzieli zaledwie odległość kilkuset metrów. Czy to wyprawa na półwysep Gnitz, czy też romantyczny zamek na wodzie w Mellenthin, a także wycieczka do „Uznamskiej Szwajcarii“ udowadniają różnorodność charakteru Uznamu i potrafią niejednokrotnie zaskoczyć nawet koneserów wyspy. Na koniec czeka nas odpoczynek w jednej z licznych kafejek, przy porcji ciasta z własnego wypieku. Oznakowane piesze szlaki wycieczkowe mają łączną długość ponad 400 km, a ścieżki rowerowe 180 km.

Kto chce Uznam poznać na własną rękę (indywidualnie).
Park natury Wyspy Uznam został utworzony w 1999 roku. Oprócz drugiej pod względem wielkości wyspy w Niemczech, czyli Uznamu, do jego obszaru krajobrazowego zalicza się również północną część Zalewu Szczecińskiego, Peenestrom (Piany), Achterwasser oraz zachodni pas terenu strumienia Piany. Ogólnie park zajmuje łączną powierzchnię 59.000 hektarów. Aktywni urlopowicze mogą park zwiedzać przez cały rok w towarzystwie pracowników parku lub też z wybranym organizatorem wycieczek. „Inselsafari“, czy „Mehrblicke“ dostosują program wyprawy do Państwa życzeń i potrzeb. Szczególnych doświadczeń nabiorą Państwo podczas wypraw na segweyach lub kutrami rybackimi.

Rowerem po wyspie.
Wygodnie i szybko przemierza się rowerem prawie 180 km świetnie oznaczonych szlaków rowerowych. Doskonale rozbudowana jest sieci wypożyczalni rowerów, gwarantujące również usługi serwisowe. Tylko system „UsedomRad“ na ponad 100 stacjach na całej wyspie oraz lądzie stałym oferuje łącznie ponad 1000 rowerów dla dorosłych i dzieci oraz rowerów elektrycznych. A jeśli komuś przeszła przyjemność z jazdy na rowerze może go po prostu oddać na najbliższej stacji „UsedomRad“ i skorzystać z następnego środka komunikacji publicznej. Uznamska Kolej Uzdrowiskowa łączy wszystkie kurorty aż do Świnoujścia oraz zapewnia sieć transportową po krainie Achterland.

"Doświadczyć Uznamu" wiele przeróżnych ofert objętych jest rabatem, zawartym w „paszporcie czasu wolnego”/ Freizeitpass. Zawiera on 60 kuponów rabatowych i zniżkowych na różnego rodzaju usługi i świadczenia w obiektach turystycznych i rekreacyjnych, zlokalizowanych na wyspie Uznam. Ponad 30 regionalnych partnerów turystycznych proponuje upusty, w tym m.in. wynajem na 5 dni roweru z nowatorskiej wypożyczalni rowerów, z ponad 100 stacjami zdawczo – odbiorczymi, położonymi na wyspie oraz poza nią - UsedomRad.

Jeździectwo na słonecznej wyspie Uznam
Szczęście ziemskie znajduje się na końskim grzbiecie. To stwierdzenie odnosi się również do drugiej niemieckiej pod względem wielkości wyspy – Uznamu. Pogalopować wzdłuż plaży wraz ze słońcem na horyzoncie, powdychać morską bryzę, to marzenie wielu jeźdźców, które może się spełnić na Uznamie. Stadniny koni i kluby jeździeckie oferują również długie przejażdżki przez bezkresną przyrodę, po zielonych pagórkach, łąkach, polach i lasach.

Zurück zur letzten Seite
Nach oben scrollen
© 2016 - Usedom Tourismus GmbH - usedom.de
<