Uznam dla małych i dużych odkrywców Flug nach Usedom - Startseite

+49 38375 244 244

 Usedom Tourismus GmbH

Uznam dla małych i dużych odkrywców

Czy mali budowniczowie zamków, czy też dzieci biegające po plażach – na Uznamie wszyscy są mile widziani. Wiele hoteli, apartamentów, organizatorów wypoczynku i czasu wolnego, a nawet całe miejscowości na drugiej co do wielkości wyspie w Niemczech, może pochwalić się przed swoimi gośćmi nagrodą „gekrönten Gustav“, przyznawaną dla podmiotów przyjaznych rodzinom. Sympatyczna rybka w koronie jest znakiem szczególnej dbałości o oferty specjalne i jakość wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Nagroda przyznawana jest na trzy lata przez Landestourismus-Verband MV (Stowarzyszenie Turystyki MV).

Budować zamki, czy hasać w piachu, szukać muszelek, kopać głębokie doły; te wszystkie atrakcje gwarantuje największy plac zabaw w całych Niemczech, 42 km delikatnego, jaśniutkiego piasku, który jest jak stworzony dla rodzin: płaskie plaże i pięć molo, na których po spałaszowaniu lodów można unieść się ponad falami: Wszystko to tworzy unikalną całość. Podczas, gdy dorośli podziwiają zabytkową architekturę kąpieliskową z XIX wieku, ich dzieci eksperymentują w parkowych placach wspinaczkowo – zabawowych, hasają w lesie wspinaczkowym w miejscowości Neu Pudagla (Nowa Pudagla) lub harcują na największym placu zabaw na Uznamie tj. w Parku Piratów, w miejscowości Trassenheide. Za mało? Uznam ma do zaoferowania dla dzieci o wiele więcej: obiady w restauracji dla dzieci, mini–szlafroki, rowery do wypożyczenia, wycieczka „Safari”, farma motyli czy mini-golf. A gdy wieje morska bryza, spacer po plaży jest najbardziej popularnym sposobem spędzania wolnego czasu. Dziewczęta i chłopcy puszczają swoje latawce. A zimą wszyscy mistrzowie łyżew mogą zaprezentować swój kunszt na sztucznym lodowisku przy molo, w miejscowości Heringsdorf.

Te atrakcje cieszą się ogromną popularnością wśród rodzin z dziećmi:

Phänomenta Peenemünde

Fizyka nie musi być nudna. Dowodzi o tym Phänomenta, położona na najdalej wysuniętej na północ części wyspy, w miejscowości Peenemünde. To właśnie tu odwiedzający mogą dotknąć, wypróbować i nie przestawać się dziwić! Przykładowo: na wystawie interaktywnej podnieść jedną ręką trabanta – samochód pochodzący z epoki DDR. Tak właśnie fizyka zachwyca i małych i dużych. Kto już wcześniej widział bańkę mydlaną od wewnątrz, lub hukiem zgasił świecę, czy też pomalował pola magnetyczne? A to wszystko i jeszcze więcej od kwietnia do października w gwarantuje Phänomenta.

Park piracki Trassenheide

Wioska „zbirów”, tunel wydobywania złota, zabawowy pokład kogi „Weltenbummler“ lub pralnia piracka – w Trassenheide znajdziecie największy plac zabaw na wyspie Uznam. Na powierzchni 13.000 metrów2, należącej do hotelu Seeklause mogą poszaleć i swoje przygody przeżyć zarówno duzi i mali.

Termy na Uznamie

W przypadku, gdyby jednak słońce na słonecznej wyspie Uznam schowa się za chmurami, zza których i tak niebawem wyjdzie, przyjemność zabaw w wodzie pod dachem dla dużych i małych gwarantują: Terma Bursztynowa (Bernsteintherme) Zinnowitz oraz Terma Bałtycka (OstseeTherme) Ahlbeck. Tu znajdziecie Państwo dla siebie i swoich pociech różnorakie baseny, w szczególności z atrakcjami i brodzikami dla dzieci. Dodatkowo można odprężyć się w ‘krainie saun” oraz obszarze wellness.

Las wspinaczkowy Usedom

W lasach otaczających nadmorski kurort Ückeritz został utworzony jeden z największych parków wspinaczkowych w Niemczech. Przy pomocy 50 elementów wspinaczkowych o różnym stopniu trudności , zaczynających się od metra nad ziemią aż do wysokich koron drzew dochodzących do 15 metrów wysokości można sprawdzić zręczność, odwagę oraz poczucie równowagi. Zarówno dorośli, jak i dzieci od 6 roku życia z pewnością nie będą mieć powodów do narzekania na nudę.

Plaże sportowe uprawianie sportów wodnych i szkoły surfingowe

Czy to siatkówka plażowa, żeglarstwo, surfing, kitesurfing, narty wodne i wakeboarding czy tez inne zabawy wyczynowo - sportowe: Plaże uznamskie stworzone są dla miłośników uprawiania sportów na plaży, w wodzie i ponad nią.
Trenerów z uprawnieniami lub odpowiednie instrukcje można znaleźć na plażach sportowych nadmorskich kurortów, m.in. w Karlshagen, Trassenheide, Uzdrowiskach Cesarskich lub w Zinnowitz. Miłośnicy sportów wodnych znajdą również doskonałe ośrodki przy brzegach Achterwasser. I nie tylko w Ückeritz, gdzie znajduje się przytulna kawiarenka z widokiem za wodę i wieczorem na zachód słońca, ale również na półwyspie Gnitz, na polu capingowym w miejscowości Lütow.

Zurück zur letzten Seite
Nach oben scrollen
© 2016 - Usedom Tourismus GmbH - usedom.de
<