W objęciach przyrody Flug nach Usedom - Startseite

+49 38375 244 244

 Usedom Tourismus GmbH

Wyspa Uznam jest „Wyspą Marzeń” nie tylko ze względu na niekończące się piaszczyste plaże. Achterland, ze swoim dzikim, a jednocześnie romantycznym krajobrazem, z cichymi zatoczkami i ukrytymi zakamarkami ukazuje miłośnikom przyrody zupełnie inny obraz. Pieszo, na rowerze, z przewodnikiem - jesienią i zimą przyroda wyspy oferuje imponujące widoki.

Zielone połacie, długie piaszczyste plaże, klify i szerokie wydmy zupełnie naturalnie przynależą do wyspy Uznam. Tak samo, jak Park Natury, zajmujący 59.000 hektarów tworzy spójność lasów, łąk, torfowisk wrzosowisk oraz oczywiście wody. Jeziora i morze, kraina Achterlandu i rzeka Peene są rajem i dla miłośników natury i dla aktywnych urlopowiczów. Na Uznamie mamy nie tylko półnaturalne siedliska takie jak wydmy, bagna, duże obszary wody, murawy, ale również bardzo duże buki, dęby i przybrzeżne lasy sosnowe. Walory są tutaj tak zróżnicowane, jak fauna i flora, dla której Uznam jest domem.

Przydrożne spotkania w locie.
Uznam należy do jednego z najbogatszych obszarów ptasich w Niemczech. Łącznie zaobserwowano tu ponad 280 gatunków. Aż jedenaście rodzajów ptaków drapieżnych regularnie rozmnaża się w Parku Natury. Żyje tu 16 par orła bielika- ptaka, dzięki któremu wyspa jest sławna i który występuje w naszym herbie . Bociany, żurawie i czaple to gatunki charakterystyczne. Szczególnie w okresie migracji ptaków na wyspie, wzdłuż wybrzeża i pradoliny Odry można śledzić dziesiątki tysięcy gęsi, kaczek i rodziny ptaków z rzędu siewkowych.

Poobserwować nadzwyczajne zwierzęta.
Wydra posiada na wyspie bardzo mocną pozycję. Również bobry ponownie osiedliły się w wielu częściach Uznamu. To tutaj występują „rarytasy” świata gadów i płazów, jak np. gniewosz plamisty, czy kumak nizinny. Małym „Highlight” dla miłośników zwierząt jest rezerwat przyrody nad jeziorem Wockninsees, znajdujący się w pobliżu pola namiotowego w Ückeritz. W okolicy można czasem poobserwować i sfotografować europejskiego żółwia błotnego. Zamieszkuje w cichych lub wolno płynących wodach, przy brzegach jezior, w stawach, rowach oraz ramionach rzecznych. Tylko nieliczne egzemplarze występują nadal na terenie Niemiec i właśnie część z nich w Wockninsee. Ze względu na odosobnienie i naturalność środowiska zwierzęta mają wspaniałe warunki do prokreacji.
Obojętnie, czy pieszo, rowerem, czy też podczas zorganizowanej wycieczki możecie Państwo odkryć tą naturalną stronę Uznamu.
Bursztyn – złoto Bałtyku – przy odrobinie szczęścia, znajdziemy tuż po burzliwych nocach na całej długości plaż wyspy Uznam.

Zurück zur letzten Seite
Nach oben scrollen
© 2016 - Usedom Tourismus GmbH - usedom.de
<